Ljeto u Mariji Bistrici ovoga vikenda ima više zanimljivih sadržaja. U petak, 5. lipnja kod Vile Vladimir na Lazu od 18 sati najavljena je javna pokazna vatrogasna vježba VZO Marija Bistrica. Na istoj lokaciji tijekom subote na rasporedu je ljetna bistrička likovna kolonija dok će se na bistričkom Trgu na večer od 20 sati održati jubilarni 10. susret klapa u organizaciji Klape Bistrica. U nedjelju na večer program priprema Udruga umirovljenika Marija Bistrica. U Domu kulture njihova dramska skecija izvest će predstavu „Svoga tela gospodar” Slavka Kolara, koju je režirala i tekst prilagodila Anita Klemar. Početak je u nedjelju u 19 sati, a donacijska ulaznica iznosi četiri eura.