„Zlatarsko ljeto” podarilo je ove godine jednu drugačiju izložbu u Galeriji izvorne umjetnosti gdje se od petka razgledati može izložba fotografija splitske fotografkinje Maje Gijevski „Zlatar kroz objektiv“. Kako Splićanka Maja, koja trenutno živi i radi u Zlataru te je osnovala i Fotoklub, kroz foto objektiv vidi gradsku arhitekturu i pejzaž, u Galeriji se možeotkriti do 26. srpnja. Na jednoj od 22 izložene fotografije nalazi se i nova gradska nekretnina, a riječ je o staroj zgradi Općinskog suda u Zlataru, koja je prema riječima gradonačelnice Jasenke Auguštan, postala vlasništvo Grada Zlatara. Gradonačelnica je otvorila izložbu i ovom novinom najavila veće mogućnosti kulturnog stvaranja i izlaganja. Autorica je zahvalila na mogućnosti predstavljanja svoga rada i pozvala zainteresirane da se uključe u rad Fotokluba Zlatar i pomognu promociji fotografije, osobito kod mladih. Otvorenje su glazbom začinile članice Ženske vokalne skupine Dora uz gitarističku pratnju Borisa Brežnjaka, te ujedno pozvale posjetitelje da im se pridruže idućeg vikenda „U vrtu kod Dora”.