Na posljednjoj ovogodišnjoj sjednici Općinskog vijeća Marije Bistrice usvojen je rebalans ovogodišnjeg proračuna kojim su prihodi smanjeni za 3,7 milijuna pa proračun iznosi 7,2 milijuna eura. Plan proračuna za 2026., s pripadajućim planovima i programima, iznosi 12,6 milijuna eura te obuhvaća i proračunske korisnike, poput vrtića.U prihodima se od poreza na dohodak očekuje blizu četiri milijuna eura, iz državnog proračuna nešto više od milijun te iz EU fondova blizu 1,7 milijuna eura. Posebno se izdvaja pomoć Urbanog razvojnog fonda preko HBOR-a za sportsko rekreacijski centar u iznosu od milijun 30 tisuća eura. Iduće godine u Mariji Bistrici najviše planiraju utrošiti za izgradnju i održavanje komunalne infrastrukture, a jedan od većih projekata je Sportsko-rekreacijski centar vrijedan 2.260.000 eura.
Jurica Mitrečić (HSS) u ime svih oporbenih vijećnika predložio je pet amandmana na proračun, od kojih je većina prihvaćena te je, nakon rasprave, proračun za iduću godinu usvojen jednoglasno.
Na početku ovog saziva Općinskog vijeća oporba je postavila pitanja izbora drugog potpredsjednika Vijeća, što nije bilo predviđeno tadašnjim općinskim aktima. Na tragu prihvaćanja prijedloga oporbe, na dnevnom redu su sada bile promjene Statuta i Poslovnika, koje će omogućiti izbor potpredsjednika iz redova manjine, što se planira odraditi na prvoj sjednici Vijeća u 2026. godini.
| 1. | Sandi: Zadnja |
| 2. | Luka Basi: 300 |
| 3. | Ljubavnici: Otrovnica |
| 4. | Adi Šoše: Baila |
| 5. | Alka Vuica: Oprosti mi |